Seo Rehberi

Neden, Google Seo hakkında bilgi edinmeniz gerekir ?

SEO sadece e-ticaret siteleri için kullanılan bir araç değildir. Bir web tasarımcısı ya da ön yüz geliştiricisi olarak, site içi SEO sorumluluğunun çoğu size aittir.

Eğer siteniz arama motoru dostu değil ise; Farkında bile olmadığınız büyük bir trafiği kaybediyor olabilirsiniz.

Unutmayın! Direkt adresinizin “www.sitenizinismi.com” yazılması ve geri bağlantılar (Diğer web sitelerinden, sizin web sitenize yapılan bağlantılar) ile web sitenize ulaşılabilmesi dışında, insanların sizin web sitenizi bulabilmesini sağlayan tek yol arama motorlarıdır.

Web sitenizin yüksek bir link popülerliği puanı (page rank) almasının bir çok getirisi var. Örneğin cambalkonpazari.com’u ele alalım. Günlük, ortalama, ziyaretçi trafiği 14.000 kişi. Bu trafiğin %40 – %45’i arama motorlarından gelmekte (günlük ortalama 6000+ gönderim). Düşünsenize, arama motoru gönderimleri olmasa, her gün binlerce ziyaretçi kaybım olacaktı. Aynı zamanda potansiyel müşterileri de kaçırıyor olacaktım.

SEO ayrıca size değer katan bir bilgidir. Web tasarımcısı ya da geliştiricisi olarak SEO yeteneklerinizi müşterilerinize artı bir hizmet olarak satabilirsiniz.

Bilişim Danışmanı - Tümünü Gör