Notebook Tamiri

  notebook-tamiri
  Firmamız her marka notebook tamiri konusunda siz değerli müşterilerine profesyonel ekip ve ekipmanlar ile hizmet vermektedir. Notebooklar hassas yapıları gereği çok sık arızalanmaktadır. Özellikle klavye ve lcd ekran konusunda sıkıntı yaratmaktadır.
  Ankara Kızılay’da notebook tamiri konusunda danışabileceğiniz ve ürününüzü garantili olarak tamir ettirebileceğiniz tek adres Saraç Bilişimdir.

  Ekran Değişimi: Her marka model notebook ekran değişimi işlemlerini garantili olarak yapmaktayız. Garanti dışı kalmış ve garanti süresi bitmiş notebooklara işlem yapmaktayız. 10.1” – 13” – 14”- 15.4” – 15.6 – 16” – 17.3 ve diğer tüm ekranları stoklarımızda mevcuttur.

  Klavye Değişimi: Garantisi bitmiş veya kullanıcı hatası sonucu meydana gelen tüm marka ve model notebookların klavye değişimlerini yapmaktayız. Sıvı teması olmuş veya bazı tuşları çalışmayan klavyeler çoğu zaman aynı gün içinde değişimini yapıp teslim etmekteyiz.

  Şarj Aleti: Tüm marka ve model notebooklara uygun 1 yıl garantili 1. sınıf muadil şarj aletlerini Saraç Bilişimde bulabilirsiniz. Koruma devresi bulunan bu ürünlerde kesinlikle bilgisayarınıza zarar verecek bir yapı bulunmamaktadır. Fabrikasyon sorun olan bazı ürünler aynı sene içinde bire bir değişimi yapılmaktadır.

  Batarya: Her marka ve model notebookların bataryalarını firmamızda bulabilirisiniz. Bataryalarımız 1. sınıf muadil ürünlerdir.

  Power Jack: Tüm marka notebookların power jack değişimlerini yapmaktayız. Yanmış veya giriş yuvaları sorun olmuş jack girişlerini sıfır ürün takarak değiştirmekteyiz.

  Chipset Tamiri: BGA makinamız ile chipset tamiri ve değişim işlemlerini yapmaktayız. Bakım yapılmayan notebooklarda ısınma sonucu meydana gelebilir. Anakart ve ekran kartı chiplerine müdahale etmekteyiz.

  Notebook Bakım: Notebooklarınız zaman içinde tozlanma ve termal macunun kuruması sebebi ile arıza yapmaktadır. Bakım için gelen notebooklar komple sökülerek temizlenmektedir. Chip ile soğutucu arasına termal macun ve bakır levha eklenmektedir. Bu tür yapılan bakımlar notebookların daha performanslı çalışmasını sağlamaktadır.

  Notebook Harddisk Değişimi: Her marka ve model notebookların bozuk olan harddiskleri sıfır veya ikinci el olarak değişimini yapmaktayız. Değişimi yapılan disklere uygun fiyatla işletim sistemi de yüklenmektedir.

  Yazılım Yenileme (Format Atma): Sorun yaşamış olduğunuz işletim sistemleri notebookunuzdaki lisanslı yazılımlar ile tekrar yüklenmektedir. Format sonrası driverlar ve gerekli olan programlar yüklenerek teslim edilmektedir. Formattan önce yedek alınması gereken dosyaları müşterilerin alması gerekmektedir. Yedekleme işlemini bizim yapmamızı isterseniz veri boyutuna göre ücretlendirilmektedir. Gizlenmiş veya saklanmış verilerin silinmesi durumunda firmamız sorumlu değildir.

  DVD-ROM: Arıza yapan veya geç okuyan DVD-ROM’larınızı yenisi veya sağlam ikinci el cihazlarımız ile değişimini yapmaktayız.

  RAM Upgrade: Sistemin yavaşlaması veya gelişmiş yazılımların çalışması için RAM boyutunun artırılması gerekmektedir. Elimizde ikinci el ve sıfır olarak RAM’ler mevcuttur. Gerek görülen durumlarda RAM boyutunun artırılması cihazın daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır.

  Kasa Tamiri: Düşen cihazlarda meydana gelen kırılmaların ve çatlakların onarımlarını profesyonel olarak yapmaktayız. Üst ve alt kasa değişimleri yapmaktayız. Yapılan işlemlerde kendi sert plastiği kullanılmaktadır. Görsel ve fiziksel açıdan kırılmadan önceki halini almaktadır.

  Notebook Floresan Değişimi: Notebook ve laptopların aydınlatma görevini sağlayan floresan parçası uzun süre kullanımlar sonucunda ömrünü tamamlamaktadır. Notebook floresan parçası zamanla yeteri kadar aydınlatma sağlamaz. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda Saraç Bilişim’den yardım alarak dizüstü bilgisayarınıza marka ve modeline uygun yeni bir floresanı cihazınıza taktırabilirsiniz.

  Ekran Kartı Tamiri: Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarınızın grafik kartı (ekran kartı) tamir edilebilmektedir. Tamir aşamaları chipset bağlantı, temas noktaları, lehimler yenilenmektedir yada chipset değişimi gerekmektedir. Marka ve modellere göre değişiklik gösterdiğinden dolayı arıza tespiti yapılması gerekmektedir (arıza tespiti ücreti alınmamaktadır).

  Bilişim Danışmanı - Tümünü Gör