Anasayfa » Pratik Bilgiler » Outlook Mail Açma

Outlook Mail Açma

Outlook Express E-Mail Oluşturma

1- Outlook Express programını çalıştırdıktan sonra, “Araçlar” menüsünün “Hesaplar” seçeneğini tıklıyoruz. Sağ menüde bulunan “Ekle” seçeneğinin “Posta” sekmesini tıklıyoruz.
Outlook Mail Hesabı Açma

2- Görünen Ad kısmına mail yolladığınız zaman karşıda görünmesini istediğiniz ismi yazıyoruz. İleri butonuna tıklıyoruz.
Outlook Mail Hesabı Açma

3- Yeni açılan pencereye eklemek istediğiniz mail adresini yazın ve ileri butonuna tıklayın.
Outlook Mail Hesabı Açma

4- Gelen ve Giden Posta sunucuları : Bu sunucular e-postanızı göndermek ve almak için kullandığımız sunuculardır. Sunucunuzun ekstra bir özelliki olmadığı takdirde “mail.sitenizinismi.com” şeklindedir. Bu ayarları yaptıktan sonra tekrar ileri butonuna tıklayın.
Outlook Mail Hesabı Açma

5- * Account Name (Hesap adı) : Kullanıcı girişi yaparken kullanılacak olan kullancı adıdır. Dikkat : Buraya mail adresinizin tamamını yazmalısınız.

* Password (Şifre) : Kullanıcı girişi yaparken kullanılacak olan şifredir. Bu bilgileri de ekledikten sonra ileri butonuna tıklayın ve ekleme işlemini sonlandırın.
Outlook Mail Hesabı Açma

6- Hesabınızı ekledikten sonra, “Araçlar” menüsünün “Hesaplar” seçeneğini tıklıyoruz. Eklediğimiz hesabın özelliklerini sağ menüden görüntülüyoruz. Çıkan pencerede sunucular sekmesini tıkladıktan sonra “Sunucum Kimlik Doğrulaması Gerektiriyor” seçeneğini işaretliyoruz.
Outlook Mail Hesabı Açma

7- email hesabımız hazır. Ctrl + M veya üst menüde bulunan “Gönder/Al” butonunu kullanarak maillerimizi alabiliriz.

Bu yazıyı Paylaş…

© Copyright 2012 Tüm Hakları Saraç Bilişim'e aittir.

Scroll to top
Yandex.Metrica Veri Kurtarma